Çelik Kapı Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

Ev ve iş yerlerinde kendinizin ve sevdiklerinizin güvenliği için günümüz şartlarında kaliteli bir çelik kapıya sahip olmanız çok önemli bir ihtiyaç halini almıştır.Artan hırsızlık olaylarına karşı önlem almak için çelik kapının dış görüntüsünden ziyade kapının kilit sistemi,kapının içinin doluluğu gibi bir çok faktör vardır.En uygun kalitesi düşük kapıda görüntü olarak şık görüntü görebilirsiniz fakat kalite olarak sağlam sonuçlar elde edemezsiniz.Bedirhan Çelik Kapı olarak siz değerli müşterilerimizin kapı alırken nelere dikkat etmesini,sağlam bir kapının nasıl olması gerektiğini ve hangi özelliklere sahip olmasını gerektiğini Çelik Kapı sektöründe 36 yıllık bilgi birikimimize dayanarak detaylı olarak açıkladık.Şimdi sizlerde bu bilgilerimizi okuyarak iyi bir kapının nasıl olması gerektiğini öğrenin.

1) Çelik Kapının Kalınlığı
Çelik kapının kalınlığı çok önemli bir etkendir. Kapının imalatı aşamasında kanadın içerisine montaj edilen yek pare çelik sac ve izolasyon malzemeleri kapının kalınlığını arttırır.Bu kalınlık kapıda dolgun görünüm sağlar.Kaliteli bir kapının kalınlığı ortalama 8 cm olması gerekmektedir.
2) Kilit Sistemi
Kilit sisteminin önemi şüphesiz kapının güvenlik açısından önemli detaylarından birisidir.Çelik kapı satın almadan önce mutlaka alacağınız kapının kilidini görmeniz lazım.Kilit sistemi içinde önemli unsurlardan biriside bareldir.Bedirhan Çelik Kapı olarak kırılmaz barel ve hırsızın rozetleri kırma ihtimalini azaltıp veya kırma süresini geciktirmek için çelik rozet kullanmaktayızdır.. Ayrıca kapının kanadında emniyet pimleri ve menteşelerin sağlam olması lazım.
3) Montaj
Çelik kapıların montajı işinin uzun zamandır yapan ve işinde artık profesyonelleşmiş ekip ile yapılması lazımdır.Kasa ile duvar arasında boşluk bırakılmaması lazım ve kapının ayarlarının tam yapılık yerine sorunsuz montaj ile tamamlanması lazım.
4) Yalıtım
Yalıtım seviyesi çelik kapının güvenliğinden ziyade kapının dışardan ses ve ısı yalıtımı için önemlidir.Bunların sizler için sorun olmaması adına kapının içlerine çeşitli yalıtım plakaları yerleştirilmektedir.Ayrıca üst düzey yalıtım sağlamak istersenizde çift fitil sistemli kapıları tercih etmeniz gerekmektedir bu şekilde tam olarak izolasyonlu bir kapıya sahip olursunuz.
5) Sac Kalınlığı
Çelik kapı üretimi yapılırken iç ve dış gövde çelik saclardan yapılır. İç sac kalınlığı ne kadar kalın olursa kapı o kadar güvenli olur. Ayrıca, kapı iç sacı yek pare tek parça halinde olmalıdır. Piyasadaki bir çok firma ucuz kapı olması adına sac kalınlığını genellikle 1mm ve 1.2mm şeklinde yapmaktadır.Bizlerde ise sac kalınlığımız başlangıç olarak 1.2mm’den başlayıp 1.5mm-2.mm şeklinde müşterimizin tercihine göre üretilmektedir. Daha ince sac kalınlığına sahip çelik kapıları firmamız olarak önermiyoruz.
6) Satın Aldığınız Yerin Önemi
Çelik kapıyı almadan önce o firma hakkında yapılan yorumlar firma yetkililerin yaklaşımı size ipucu verebilecektir.Satış sonrasında gereken desteği eksiksiz ve sorunsuz bir şekilde almak istiyorsanız kesinlikle merdiven altı kapı satan yerlere değil Çelik Kapı bayilerinden alışveriş yapmanız lazım.

bedirhankapi

Related Post

Leave A Comment

Name

Website

Comment